Переїзд з НТТР на HTTPS - чому це так важливо?

Дата публікації
21.10.2016
Переглядів
1292

Як могли помітити користувачі найпопулярнішого на сьогодні браузера Chrome від Google, в адресному рядку почало з'являтися попередження, що сайт, на який Ви перейшли, використовує небезпечний протокол НТТР для передачі захищених даних і інформації про банківські транзакції. В наступному великому оновленні Chrome маленьке попередження перетворилося у великий червоний банер. Його дуже складно буде не помітити.

Таким способом Google хоче підвищити безпеку інтернет-ресурсів і змусити нерозторопних розробників швидше перевести проекти на сучасний протокол шифрування HTTPS. За заявами авторитетних фахівців з Маунтін-В'ю, його використання обходиться дешевше, він більш безпечний і скоро повністю замінить застарілий НТТР. Але багато власників сайтів без ентузіазму сприйняли перспективу «переїзду». Давайте розберемося, чому це так важливо.

Основні відмінності протоколів

За інформацією з «Вікіпедії», НТТР спочатку розроблений для передачі гіпертекстових документів в HTML, зараз же використовується для довільних даних. Інакше кажучи, він служить для обміну будь-якою простою інформацією між сервером і браузером.

HTTPS — захищена версія традиційно протоколу. Вона дозволяє шифрувати всі дані, які проходять, включаючи конфіденційну інформацію користувачів, за допомогою криптографічних протоколів SSL або TLS. Переваги в плані безпеки очевидні.

Важливість HTTPS для оптимізації

Ми вже говорили, що в новій версії Chrome користувачі побачать велику «червону мітку» біля URL будь-якого сайту, який використовує небезпечне з'єднання. Якщо Ви хочете, щоб вона почала відлякувати як ЦА, так і потенційних клієнтів, в принципі можете не робити абсолютно нічого, а просто спостерігати за збільшенням показника відмов.

Наступна причина задуматися про «переїзд» — більше даних для аналітики. Наприклад, посилання для переходу на Ваш ресурс розміщені на сайтах, що використовують HTTPS. Сервіси веб-аналітики «розуміють», що деяка кількість трафіку йде з HTTPS-ресурсів на HTTP як Direct, що тягне за собою неточності й помилки в звітах. Якщо обидва сайти працюють на одному протоколі, трафік правомірно вважається реферальським.

Далі — більше. Основний «забійний» аргумент, покликаний прискорити перехід на HTTPS — перевага в ранжируванні. У Google ще два роки тому заявили, що сайти, які використовують безпечний протокол передачі даних, отримають «підвищення» в пошуковій видачі. Поки фактор вважається слабким, але все може змінитися вже в січні 2017. Так що своєчасний «переїзд» якщо і не допоможе Вашому ресурсу пробитися в топі на більш високі рядки, то гарантує збереження позицій, які можна легко втратити.

«Фенікс Індастрі» не може стояти осторонь від таких глобальних змін і не використовувати всі переваги, тому наші ресурси теж перейдуть на HTTPS у найближчому майбутньому.

 

Популярное

Чому просування сайту не можна зупиняти?
Чому пауза може стати проблемою на всьому шляху розкрутки сайту? Що робити, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних...
10.05.2022
Читать
ТОП-5 трендів SEO оптимізації сайтів у 2021 році
Алгоритми ранжирування пошукових систем щороку поліпшуються. В роботі алгоритму пошуку Google в 2021 році відбудуться...
12.05.2021
Читать
Унікальна торгова пропозиція (УТП) в маркетингу
Сучасний ринок наповнений великою кількістю пропозицій конкуруючих фірм. Для споживача це добре, тому що він може вибрати...
30.04.2021
Читать
Stop War in Ukraine!

Звертаємось до власників бізнесу, керівників, директорів, маркетологів та менеджерів.

В цей час дуже важливо підтримати економіку нашої країни, а зробити це можливо, якщо бізнеси будуть працювати. Ми не зупиняли роботу, та вже гарно розуміємо, що в цей час потрібні нові ідеї та рішення.

Разом до перемоги?

Ми отримали вашу заявку
Давайте обговорювати
Поля з * є обов'язковими для заповнення
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Замовити проект
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Перезвоните мне
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери: