Ви вирішили створити веб-сайт і роздумуєте, кому доручити такий відповідальний і важливий крок? У Вас є 3 шляхи вирішення даного завдання: розробка сайту самостійно, замовлення сайту у веб-студії або замовлення сайту у фрілансерів. Розглянемо всі переваги й недоліки кожного із способів окремо.
1. Розробка сайту за допомогою власних ресурсів
Щоб створити інтернет-ресурс, Вам необхідний власний відділ розробників та дизайнерів і закупівля всього обладнання для того, щоб організувати своїм співробітникам робочі місця.
При розробці сайту власними силами його концепцію і контент повинен продумувати керівник проекту спільно з маркетологами, щоб втілити всі тонкощі специфіки діяльності підприємства в інтернет-проекті.
Коли ж варто займатися самостійною розробкою сайту? Це виправдано в разі, якщо у Вас планується проект величезних масштабів, який буде постійно оновлюватися та доповнюватися різними модулями й додатками. В такому випадку для Вас буде більш вигідно й доцільно найняти штат досвідчених програмістів і доручити створення сайту їм.
Переваги:
- швидке оновлення інформації;
- постійний контроль робочого процесу;
- оперативна розробка модулів конкретно під завдання сайту;
- внесення будь-яких змін без додаткових матеріальних і трудовитрат.
Недоліки:
- висока вартість проекту;
- ризик прийому на роботу непрофесійних працівників;
- для невеликого проекту немає сенсу наймати штат співробітників, яким доведеться платити постійно заробітну плату. Такий проект буде спочатку збитковим.
- швидке оновлення інформації на сайті можна забезпечити за допомогою системи управління сайтом, для цього не потрібен програміст.
2. Розробка сайту студентами або студіями-дилетантами
Давно відомо і не один раз перевірено, що довірити створення сайту студентам або дилетантам-непрофесіоналам — це те ж саме, що провалити інтернет-проект разом з усіма завданнями, поставленими на нього.
Дуже часто власники бізнесу, які планують вихід на інтернет-ринок, «купуються» на низькі ціни на розробку сайтів у студентів-дилетантів або непрофесійних веб-студій, у яких в портфоліо кілька робіт, та й ті виконані неякісно.
Зазвичай такі спроби «зекономити» закінчуються провалом і необхідністю звертатися повторно зі створення сайту вже до професіоналів. При цьому втрачено гроші, які сплачені «горе-розробникам», і, найголовніше — це втрачений час, який можна було вже витратити на рекламу та отримувати дохід з сайту.
Переваги:
- низька вартість веб-ресурсу на початковому етапі.
Недоліки:
- низька якість отриманого продукту;
- невідповідність сайту вимогам і потребам кінцевого користувача;
- невідповідність ресурсу вимогам пошукових систем, а відповідно, низьке ранжування сайту в пошуковій видачі.
- втрата часу на те, щоб переробити проект або зробити його з «нуля»;
- втрата грошей у кінцевому підсумку.
3. Розробка сайту в професійній веб-студії
Цей варіант підійде для будь-яких проектів, від найменших — до величезних. Для початку Вам доведеться проаналізувати веб-студії, щоб визначитися з вибором дійсно професійної компанії.
В своєму виборі Вам у першу чергу необхідно керуватися наявністю значного портфоліо студії з функціональними й працюючими сайтами, а також відгуками клієнтів компанії про її роботу.
Переваги:
- комплексний підхід до розробки сайту;
- високий професіоналізм виконання;
- наявність досвіду ведення подібних проектів;
- захист з юридичної точки зору;
- можливість реалізації нестандартних рішень;
- клієнтоорієнтованість;
- оперативна окупність якісного проекту;
- отримання кваліфікованої допомоги й консультації з питань інтернет-бізнесу.
Недоліки:
- висока вартість якісних проектів;
- розробка додаткових модулів і функціоналу за додаткову оплату.
Який би шлях Ви не обрали, Вам необхідно розуміти, що даний проект важливий у першу чергу для Вас і ніхто краще за Вас не знає специфіки Вашого бізнесу та його тонкощів.
При цьому потрібно довіряти досвіду розробників і прислухатися до їхніх рекомендацій.
Таким чином, Ви зможете уникнути маси помилок як на етапі розробки, так і в майбутній роботі й просуванні Вашого інтернет-продукту.