Етапи розробки сайту

Дата публікації
06.04.2021
Переглядів
792

У розумінні звичайного користувача інтернетом, який не стикався з технічною стороною створення сайтів - це досить легке завдання. Потрібно взяти кілька картинок, склеїти їх разом, додати пару пропозицій з відповідною тематикою і довантажити це все в мережу. Насправді такий підхід не принесе успіху.

Розробка сайту - це серйозний процес з безліччю етапів і підводних каменів. Над виконанням цього завдання працює ціла команда фахівців. Хороший сайт здатний залучати та утримувати увагу користувачів, популяризувати компанію, успішно продавати товар або послугу.

Підхід клієнтів до створення сайту

Етапи створення сайту включають не тільки технічні моменти, але і підготовчі. Зокрема, це стосується спілкування з клієнтом і з'ясування всіх нюансів, пріоритетів і завдань.

В першу чергу важливо зрозуміти цілі, яких хоче досягти людина за допомогою готового сайту. Вкрай важливо це з'ясувати відразу, так як від спрямованості бізнесу буде залежати і тип і складність створення майбутнього ресурсу. На етапі комунікації з замовником важливо, щоб фахівець правильно почув його побажання. Навіть якщо клієнт толком не може відразу сформулювати вимоги до майбутнього сайту, потрібно задати правильні питання, щоб з'ясувати це. Якщо цей крок пропустити, готовий продукт з високою ймовірністю не задовольнить ні підприємця, ні його потенційного клієнта. Це буде 100% провалом.

Де шукати розробників сайтів?

Як правило, сам клієнт не знає, як розробляти сайти, тому йому потрібна експертна допомога. Тому не дивно, що пошук тих, хто зможе втілити в життя проект, для багатьох користувачів є справжньою проблемою.

Способи пошуку фахівця зі створення сайту ::

 • проведення тендеру;
 • пошук посилань на виконавця на сторінках готових проектів;
 • поради знайомих;
 • спеціалізовані форуми.

Послуги з розробки сайтів надають як приватні особи, так і цілі студії. Виконавців можна розділити на кілька сегментів, різниця між якими буде як і ціною. Найдорожче створення макетів сайтів буде у елітних студій, які надають свої послуги високоприбутковим великим корпораціям, а також державним структурам.

Новачки пропонують свої послуги за дуже низькою ціною, але немає гарантій в якості і термінах виконання роботи.

Розробка сайту професіоналами

Після того, як замовник визначився, який потрібно розробляти сайт, і з якою студією він бажає співпрацювати, починається сам процес.

Коли цілі визначені, завдання сформульовані і розставлені пріоритети, можна переходити до наступних етапів:

 1. Аналіз інформації. Спеціаліст разом з клієнтом визначає цільову аудиторію. На цьому ж етапі відбувається визначення ніші бізнесу, цільового призначення сторінок, збір аналітичних даних на сайтах конкурентів.
 2. Оформлення технічного завдання. На даній стадії розробки проекту всі отримані раніше дані зводяться воєдино. Мета - детально і зрозуміло поставити задачу перед розробниками. Замовник повинен підтвердити ТЗ перед передачею його в роботу.
 3. Дизайн прототипу. Дизайнер проекту розробляє зовнішній вигляд сайту, грунтуючись на побажаннях клієнта про кольорову гаму, шрифтах, використанні анімації і т.д.
 4. Верстка. Як і всі етапи веб розробки, переклад ескізів в html відбувається після затвердження замовником попереднього етапу. Верстальник проводить адаптацію для мобільних пристроїв, на яких сайт повинен відкриватися швидко і коректно.
 5. Контент. Заповнюють сторінки текстами, фото і відео матеріалами. Цей етап на перший погляд здається найпростішим, проте він має ряд нюансів. Зображення повинні легко відкриватися і відповідати текстового наповнення.
 6. Тест. Готовий сайт тестують на коректність роботи, виправляють недоліки.
 7. Здача роботи + додаткові послуги.

Це приблизний план створення веб сайту. Пункти можуть трохи змінюватися, в залежності від цілей замовника. Однак даної концепції дотримуються багато розробників, так як вона дозволяє створити ефективний сайт, здатний залучити потенційних клієнтів.

Після здачі роботи замовнику пропонується ряд додаткових послуг. Це просування сайту, його підтримка, подальше наповнення матеріалами або навчання роботі з ресурсом. Коли завершується розробка проекту веб сайту і його реалізація, замовник отримує всі доступи до сайту.

Ефективний сайт

Процес створення сайту - це нелегка робота, з якою не кожен впорається. Хороші результати показують досвідчені фахівці, які займаються розробкою сайтів професійно. Кожен етап створення ресурсу детально обговорюється з замовником, а після його реалізації надається на затвердження.

Також не варто забувати про просування сайту, адже для того, щоб він почав приносити прибуток, недостатньо просто розробити його.

Популярное

Чому просування сайту не можна зупиняти?
Чому пауза може стати проблемою на всьому шляху розкрутки сайту? Що робити, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних...
10.05.2022
Читать
ТОП-5 трендів SEO оптимізації сайтів у 2021 році
Алгоритми ранжирування пошукових систем щороку поліпшуються. В роботі алгоритму пошуку Google в 2021 році відбудуться...
12.05.2021
Читать
Унікальна торгова пропозиція (УТП) в маркетингу
Сучасний ринок наповнений великою кількістю пропозицій конкуруючих фірм. Для споживача це добре, тому що він може вибрати...
30.04.2021
Читать
Stop War in Ukraine!

Звертаємось до власників бізнесу, керівників, директорів, маркетологів та менеджерів.

В цей час дуже важливо підтримати економіку нашої країни, а зробити це можливо, якщо бізнеси будуть працювати. Ми не зупиняли роботу, та вже гарно розуміємо, що в цей час потрібні нові ідеї та рішення.

Разом до перемоги?

Ми отримали вашу заявку
Давайте обговорювати
Поля з * є обов'язковими для заповнення
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Замовити проект
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Перезвоните мне
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери: