Що таке верстка сайту

Дата публікації
30.04.2021
Рубрика
Переглядів
2021

Після створення макета дизайну веб ресурсу настає етап верстки. Спеціаліст верстає макет, який створювався завдяки графічному редактору, трансформуючи його в готовий сайт. Що таке верстка сайту простими словами?

По суті, верстка - це створення спеціального коду на мові програмування, що дозволяє в подальшому браузеру розпізнавати і візуалізувати сайт.

Верстка сайту є одним з головних етапів в процесі створення веб-ресурсу. Саме від того, наскільки правильно і якісно проходить верстання, залежить подальша функціональність сайту. У разі допущених помилок веб-ресурс не буде залучати відвідувачів, тим самим ймовірність продажів знижується до мінімуму. До найпоширеніших погрішностей відноситься неправильний код, який навантажує веб-ресурс і, як наслідок, деякі елементи можуть неправильно відображається.

Зараз актуальним запитом на фрілансі є верстальник. Однак не варто довіряти таку серйозну справу, як макети для верстки людині без значного досвіду. Адже це може відбитися на функціонуванні вашого веб-ресурсу. Найкраще вибирати дійсно професіонала зі стажем у цій галузі.

Що включає в себе верстка сайту

Як ми вже писали вище, в обов'язки верстальника входить написання коду, завдяки якому браузер зможе розпізнавати сторінку. Для цього фахівці використовують такі види програмування:

 1. Front-end. Грунтується на візуальній складовій з додаванням інтерактивних елементів.
 2. Back-end. Розробка спрямована конкретно на саму функціональність.

Верстальник займається Front-end. Ключова область його роботи полягає в HTML. Це єдиний спосіб програмування дозволяє відображати елементи веб-ресурсу. Завдяки цьому у браузера буде можливість показати сторінку і її наповненість контентом. Фахівець також прописує і CSS-код для опрацювання оформлення сторінок.

Верстка сайту з psd в html за макетом

Як правило, фахівця відправляється вже наявний макет сайту для верстки, який вивчається. Після чого необхідно розбити його на смуги - «поверхи». В процесі кожен вивчається окремо і розділяється на колонки.

Потім здійснюється рекурсивний процес верстки окремих рядків, а після стовпців. Далі необхідно все перевірити:

 • щоб сторінка ідентично виглядала на всіх браузерах;
 • відсутні серйозні зміщення блоків, як виглядає шрифт, чи варто його збільшувати або зменшувати;
 • чи є необхідність у відключенні показу картинок;
 • подача сторінки в розширеному режимі.

Види верстки

Типи верстки сайтів діляться на:

 • блочну;
 • адаптивну.

Давайте більш детально в них розберемося.

Блокова верстка

Цей різновид верстки відноситься до універсального. Дозволяє створювати унікальні сайти з урахуванням відповідної клієнтові тематики і цікавить сфери бізнесу. Принцип блокової верстки полягає в розміщенні елементів сайту вертикально зверху вниз. При цьому важливим є порядок, який повинен бути ідентичним прописаному на HTML. При цьому виді верстання інформаційні блоки можуть бути рухливими, що дозволяє їх пересувати згідно дизайну.

Адаптивна верстка

З появою сучасних мобільних телефонів виникла і необхідність в адаптивної верстці. На сьогоднішній день вона є найбільш затребуваною при верстання сайтів. Головне завдання полягає в адаптації сторінок ресурсу під можливості екрану смартфона. В результаті користувач може швидко і без проблем переглядати сайт.

Також існують такі види макетів сайту:

 • еластичні;
 • комбіновані;
 • гумові;
 • фіксовані;
 • адаптивні.

Всі вони відрізняються своїм розміром. Наприклад, гумова верстка включає ширину колонок задаються у відсотках. Або ж комбінація пікселів і відсотків.

Інструменти верстальника

Правила верстки можна дотримуватися при певних діях. Для цього необхідно знати про можливості і функції кожного інструмента верстальника. Перші призначені для роботи з зображеннями, другі - з текстами, а також є і гібридні, завдяки яким можна здійснювати роботу вручну використовуючи коди.

До головних інструментів відносять:

 • редактори коду (WinMerge, Adobe, DreamViewer, UltraEdit, Winless і тд);
 • програми для виконання робіт із зображеннями (Gimp, Adobe Photoshop, Krita і тд);
 • програми тестування (Markup Validator, Validator.w3, CrossBrowserTesting, і ін).

За фактом дизайн і верстка сайту знаходяться на одному рівні в процесі здійснення роботи. Таким чином, важливо оформити сторінку правильно, красиво, з огляду на всі модні «фішки». Професіонал завжди стежить за актуальними новинками, тому при необхідності краще консультуватися з досвідченими фахівцями.

Популярное

Чому просування сайту не можна зупиняти?
Чому пауза може стати проблемою на всьому шляху розкрутки сайту? Що робити, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних...
ТОП-5 трендів SEO оптимізації сайтів у 2021 році
Алгоритми ранжирування пошукових систем щороку поліпшуються. В роботі алгоритму пошуку Google в 2021 році відбудуться...
Унікальна торгова пропозиція (УТП) в маркетингу
Сучасний ринок наповнений великою кількістю пропозицій конкуруючих фірм. Для споживача це добре, тому що він може вибрати...
Stop War in Ukraine!

Звертаємось до власників бізнесу, керівників, директорів, маркетологів та менеджерів.

В цей час дуже важливо підтримати економіку нашої країни, а зробити це можливо, якщо бізнеси будуть працювати. Ми не зупиняли роботу, та вже гарно розуміємо, що в цей час потрібні нові ідеї та рішення.

Разом до перемоги?

Ми отримали вашу заявку
Давайте обговорювати
Поля з * є обов'язковими для заповнення
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Замовити проект
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Перезвоните мне
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери: