Що знає про вас Google і як приховати інформацію?

Дата публікації
31.03.2017
Рубрика
Переглядів
1884

Ні для кого не секрет, що Google збирає інформацію про користувачів у величезних кількостях. «Корпорація Добра» знає, куди ми ходимо, ніж цікавимося, на що витрачаємо гроші, який відео- та аудіоконтент споживаємо і т. д. Велика частина відомостей необхідна пошуковій машині для поліпшення якості сервісу та зручності його використання, але погодьтеся, передавати дані в безоплатне користування «Великому Братові» ой як не хочеться, тому давайте з'ясуємо, що ж Google відстежує та як стримати його апетити?

Кожна ваша дія і рух зафіксовані в архівах Google

Хочете дізнатися, які сайти ви переглядали, якими додатками користувалися на смартфоні й кому дзвонили? Для цього існує офіційний сервіс «Мої дії» в налаштуваннях облікового запису. Перейдіть за посиланням і введіть логін, пароль від облікового запису Google, які використовуються в Chrome, на Android-смартфоні або іншому синхронізований пристрої. Погляду постане така картина.

Прокрутіть. Дані дійсно вичерпні. Від пильного погляду робота не йде жодна дія. Але це ще не все. Google знає, де в конкретний момент часу знаходиться кожен користувач Android-смартфона з активованими функціями геолокації та передачею даних у фоновому режимі (при її відключенні перестають працювати деякі сервіси, тому опція, як правило, активна). Історія пересувань за днями й за весь період доступна за наступним посиланням. Чи варто уточнювати, що дані дуже точні. Дивіться самі.

Благо, параметри відстеження тонко настроюються. Щоб скорегувати їх, перейдіть до меню «Відстеження дій». Тут ви зможете відключити збір статистики переглядів веб-сторінок, YouTube, переміщень, голосового управління та інформації пристроїв.

Звичайно, коли ви знімаєте галочки, Google намагається умовити вас цього не робити, але варто зібрати волю в кулак і зробити кілька кліків. Таким способом ви приховаєте лише малу частину інформації. До речі, якщо захочете дізнатися, з якою метою Google збирає кожен тип даних, допоможе розділ «Конфіденційність» у налаштуваннях облікового запису.

Почитайте, а також не забудьте натиснути на меню, щоб ознайомитися з іншою цікавою інформацією. Повірте, ви дізнаєтеся багато нового.

Працюємо над рекламою й налаштовуємо конфіденційність

Мало хто знає, що в надрах облікового запису прихований майстер налаштування параметрів конфіденційності для всіх основних сервісів «Гугл». Рекомендуємо кожному користувачеві перейти до нього для перевірки налаштувань. Знову ж, не бійтеся знімати галочки. По-перше, ви завжди зможете поставити їх назад, а по-друге, просто прочитайте інформацію у вікні підтвердження дії. Залиште функцію включеною, якщо вона необхідна для використання чого-небудь потрібного.

Останній пункт майстра перевірки налаштувань конфіденційності викликає особливий інтерес — він дозволяє налаштувати переваги з реклами. Так, все вірно, тут ви зможете вибрати, оголошення якої тематики будуть відображатися під час серфінгу. Не дивуйтеся, якщо, наприклад, побачите галочку на пункті «джаз», який ви ніколи не слухали, алгоритм не надто точний.

Просто внесіть необхідні зміни під себе або взагалі вимкніть таргетинг. Тоді Google буде підбирати рекламу виключно за вашим розташуванням (виходячи з IP комп'ютера або смартфона).

Захищаємося від несанкціонованого збору інформації

Природно, робота з майстром налаштування конфіденційності та орієнтування — це не все. Навіть повністю відмовившись від використання сервісів Google, ви все одно залишитеся під ковпаком. Дані збираються за допомогою файлів cookie та рекламних розширень на 2 млн + сайтів, які використовують Google ADSense.

Правда, компанія випускає розширення для браузерів Google Chrome, Internet Explorer і Firefox, що дозволяє відмовитися від cookie. Воно підвищить безпеку вашого перебування в інтернеті, в іншому, як і сторонні блокувальники реклами: ADGuard, ADBlock і т. д. Однак повну анонімність забезпечити все одно не вийде. Єдиний спосіб приховати свої дані зі змінним успіхом — використання VPN-мереж, браузера Tor і повна відмова від будь-яких акаунтів.

Популярное

Чому просування сайту не можна зупиняти?
Чому пауза може стати проблемою на всьому шляху розкрутки сайту? Що робити, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних...
ТОП-5 трендів SEO оптимізації сайтів у 2021 році
Алгоритми ранжирування пошукових систем щороку поліпшуються. В роботі алгоритму пошуку Google в 2021 році відбудуться...
Унікальна торгова пропозиція (УТП) в маркетингу
Сучасний ринок наповнений великою кількістю пропозицій конкуруючих фірм. Для споживача це добре, тому що він може вибрати...
Ми отримали вашу заявку
Давайте обговорювати
Поля з * є обов'язковими для заповнення
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Замовити проект
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Перезвоните мне
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери: