Найпоширеніші помилки в Юзабіліті (usability) сайту

Дата публікації
11.05.2012
Переглядів
24086

Юзабіліті сайту — це, іншими словами, простота й зручність користування сайтом. Якщо сайт Ваш розкручений в пошукових системах, на нього заходять тисячі відвідувачів, але конверсія з сайту дуже маленька або її взагалі немає, необхідно в першу чергу звернути увагу на usability Вашого сайту.

Перевірити, наскільки ваш сайт зручний для відвідувачів, дуже легко. Досить подивитися, як швидко й легко людина, яка Ваш ресурс бачить вперше, зможе зорієнтуватися в його структурі, знайти потрібну їй інформацію. Якщо відвідувач зорієнтується за кілька хвилин, то у вашого сайту високий рівень юзабіліті, якщо ж він проведе на сайті кілька десятків хвилин, перш ніж знайде те, що потрібно, значить рівень usability дуже низький, тому й конверсія з вашого сайту мізерна або відсутня. У другому випадку потрібно терміново звертатися до досвідчених дизайнерів хорошої веб-студії та міняти дизайн і структуру сайту, робити його більш зручним.

Можна виділити кілька найпоширеніших помилок в юзабіліті сайту:

  1. Сайт перенасичений рекламою. Одна з найбільш поширених помилок. На сайтах, на яких надлишок реклами, складно зорієнтуватися відвідувачеві, так як безліч рекламних банерів відволікають і дратують.
  2. Спливаючі вікна. Наявність спливаючих вікон на сайті також дратує та відштовхує відвідувачів, тому використовувати їх на своєму сайті не рекомендується або розміщувати, якщо ці вікна доречні й повідомляють будь-яку важливу інформацію (суперакція чи мегазнижки).
  3. Непридатні для читання тексти. Досить часто на сайті розміщують тексти, які прочитати неможливо — це відсутність контрасту між текстом і фоном сторінок, занадто дрібний шрифт текстів або занадто яскраві кольори в тексті або на тлі сторінки, від яких людське око швидко втомлюється, що також негативно впливає на читабельність.
  4. Відсутність форматування тексту. Дуже часто тексти на сайті не відформатовані, немає відступів, абзаців, поділу тексту на смислові блоки, виділення найголовнішої та ключової інформації. Це дуже ускладнює читання тексту і сприйняття інформації, такі тексти жоден відвідувач читати не буде.
  5. Відсутність навігації на сайті. Одна з найпоширеніших помилок в юзабіліті сайту — це відсутність навігації. Відвідувач повинен з легкістю перейти в будь-який розділ сайту і з такою ж легкістю повернутися до попереднього розділу, на попередню сторінку або на головну сторінку сайту. Відвідувач завжди повинен розуміти, в якому розділі та на якій сторінці сайту він знаходиться. Це одне з найважливіших правил, яким слід керуватися при розробці структури сайту. Для зручності навігації найпростішим і поширеним модулем є «Хлібні крихти».
  6. Пошук по сайту. Якщо Ваш сайт містить більше 3-х сторінок, необхідно розмістити пошук по сайту. Це значно спростить пошук потрібної інформації відвідувачеві Вашого сайту, а отже — зробить його більш зручним.
  7. Відсутність або неправильне оформлення помилки 404. Якщо відвідувач потрапляє на сторінку, якої немає на сайті (невірно ввів назву сторінки або сторінка була видалена з ресурсу), він повинен бачити сторінку помилки 404, яка оформлена в стилі сайту і повідомляє відвідувачеві, що йому робити, щоб повернутися на головну сторінку сайту або на попередню сторінку.

Ми постаралися описати в цій статті найпоширеніші помилки в юзабіліті сайту. Це далеко не всі помилки, яких допускаються на стадії розробки сайту. Тому для того, щоб Ваш сайт був не тільки красивим, але й зручним, а значить, сприяв продажам, необхідно звертатися за створенням сайту виключно до професіоналів.

У процесі створенні сайту пам'ятайте, що Ви його робите в першу чергу для людей, які в подальшому можуть стати Вашими клієнтами.

Популярное

Чому просування сайту не можна зупиняти?
Чому пауза може стати проблемою на всьому шляху розкрутки сайту? Що робити, щоб уникнути неприємностей, пов'язаних...
10.05.2022
Читать
ТОП-5 трендів SEO оптимізації сайтів у 2021 році
Алгоритми ранжирування пошукових систем щороку поліпшуються. В роботі алгоритму пошуку Google в 2021 році відбудуться...
12.05.2021
Читать
Унікальна торгова пропозиція (УТП) в маркетингу
Сучасний ринок наповнений великою кількістю пропозицій конкуруючих фірм. Для споживача це добре, тому що він може вибрати...
30.04.2021
Читать
Stop War in Ukraine!

Звертаємось до власників бізнесу, керівників, директорів, маркетологів та менеджерів.

В цей час дуже важливо підтримати економіку нашої країни, а зробити це можливо, якщо бізнеси будуть працювати. Ми не зупиняли роботу, та вже гарно розуміємо, що в цей час потрібні нові ідеї та рішення.

Разом до перемоги?

Ми отримали вашу заявку
Давайте обговорювати
Поля з * є обов'язковими для заповнення
Відправляючи заявку ви погоджуєтеся з політикою обробки персональних даних.
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Замовити проект
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери:
Перезвоните мне
Поля з * є обов'язковими для заповнення
або
Ви також можете написати нам у месенджери: